برگزاری دوره اطفا حریق در شهرستان لنجان

دوره آموزشی اطفا حریق درمراتع شهرستان لنجان درمورخ 13/4/95 در سالن اجتماعات بخشداری بخش باغبهادران با حضور دهیاران این بخش برگزار گردید:

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لنجان در این دوره اظهارداشت مهمترین دشمن منابع طبیعی در درجه اول آتش سوزی است که تاثیرات منفی و زیان باری همچون فرسایش خاک و کاهش آبهای زیر زمینی و آلودگی هوا را به بار می آورد.
نریمانی، استفاده از توان و ظرفیت جوامع محلی و جلب مشارکت‌های عمومی را از رویکردهای جدید آموزش و ترویج منابع طبیعی بیان نمود و گفت: اداره منابع‌طبیعی شهرستان به هدف‌مندسازی برنامه‌های آموزشی خود از طریق افزایش ارتباطات مردمی،جلب مشارکت‌های مردمی، شناسایی و سازماندهی همیاران طبیعت، و ... پرداخته است.وی آماری از حریق های رخ داده در سه ماهه اول سال ارائه کردوگفت نسبت به سال قبل ، افزایش حریق در مراتع داشته ایم ، که جهت پیشگیری از ادامه این روند همکاری کلیه دستگاههای دولتی،شهرداری ها، دهیاران وشوراهای اسلامی روستا ها را در همکاری با این اداره طلب می کند.
ودر پایان به دهیاران متذکر شد، شما بازوان اصلی منابع طبیعی در اطفاء حریق، جلوگیری از تصرفات اراضی ملی وتخریب مراتع هستید به سخنان خود پایان داد.

همچنین کاظمی مسئول اداره جنگل ومرتع شهرستان لنجان به آموزش مسائل مربوط به آتش سوزي و عوامل آن، چگونگي اطفاء حريق، دانش كشف آتش، آشنايي با وسايل و ادوات اطفاء حريق و اصول ايمني مربوط به حريق مراتع پرداخت.
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری


 
آخرین خبرها