افتتاح پروژه کنترل سیلاب چم آسمان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت
به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی شهرستان لنجان در مورخ1400/6/8 به مناسبت هفته دولت افتتاح پروژه سنگ و سیمان چم آسمان صورت پذیرفت.در این افتتاحیه که با حضور جناب آقای درویشی معاون استاندار، مهندس کاظمی مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان، دکتر ایراندوست معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، فرماندار شهرستان لنجان، آقای کاظمی ریاست اداره شهرستان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، شوراهای اسلامی و جمعی از بهره برداران محلی صورت پذیرفت آیین بهره برداری برگزار گردید.در این مراسم فرماندار شهرستان ضمن تشکر از انجام دهندگان پروزه در راستای اثربخشی پروژه مذکور از معاون استاندار تداوم پروژه ها و انجام مطالعات در سایر مناطق با تخصیص اعتبار را خواستار شد.
پروزه سنگ و سیمان چم آسمان که در سال 1399 آغاز و تا پایان بهار 1400 تکمیل گردید مشتمل بر 4 بند تاخیری در روستاهای چم یوسفعلی، پرکستان و فتح آباد می باشد که ارتفاع کوچکترین بند5.5 متر و ارتفاع بلندترین آن 9 متر می باشد و با هدف کنترل رسوب جهت جلوگیری از ورود به سد چم آسمان و کاهش حجم مفید سد و همچنین تغذیه قنوات و چشمه های منطقه اجرا گردیده است.
حجم آبگیری این پروژه 300 هزار متر مکعب و حجم عملیات بنایی سنگ و ملات بالغ بر 5000 متر مکعب می باشد. این پروژه با اعتباری بالغ بر 22400000000 ریال از محل صندوق توسعه ملی طرح آبخیزداری انجام گردیده است.

  
آخرین خبرها