برگزاری جلسات هماهنگی هفته منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان ، در راستای اجرای پویش ملی ایران سرسبز هر ایرانی یک درخت، اجرای برنامه های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، تخصیص سهمیه نهال دز سال جاری با اولویت مناطق روستایی و محروم جلسات هماهنگی، برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم با دهیاران بخش باغبهادران، ناحیه مقاومت بسیج، بنیاد شهید و مسئولین ادارات مختلف برگزار گردید.در طی این جلسات ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان ضمن تشریح برنامه ها، اولویت ها و اهداف، از توزیع  بالغ بر 3000 هزار اصله‌ نهال رایگان به متقاضیان با رعایت اولویت ها در طول هفته منابع طبیعی خبر داد.

روح الله کاظمی با اشاره به اینکه درختکاری و ایجاد فضای سبز در ایران، سنتی دیرین محسوب می‌شود و از دوران باستان رواج داشته است گفت: ۱۵ اسفند ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان روز درختکاری نامگذاری شده و مسئولان کشور و قشرهای مختلف مردم به صورت نمادین و داوطلبانه در مراسم‌های درختکاری که در عرصه‌های منابع طبیعی برگزار می‌شود، اقدام به کاشت نهال می‌کنند.

وی افزود : این نهال‌ها پس از بررسی وضعیت اراضی برای غرس نهال از نظر مالکیت، وضعیت منابع آب و خاک، متناسب بودن شرایط اقلیمی و باتوجه به نیازهای اکولوژیکی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی گفت:نهال‌ها همچنین بین اشخاص حقوقی، سازمان‌هایی چون بسیج سازندگی، هلال احمر، آموزش و پرورش،دهیاری ها،شهرداری ها پادگان‌ها، صنایع و کارخانه‌ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی توزیع می‌شود.

 رئیس منابع طبیعی شهرستان از  متقاضیان  نهال خواست  تا 19 اسفندماه سال جاری جهت دریافت نهال به اداره‌ منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ مراجعه کنند.

کاظمی اظهار امیدواری کرد: با همکاری مردم و نهادهای دولتی با توجه به‌شعار هفته منابع طبیعی" ایران سرسبز_ایران قوی؛ همه با هم، جهاد برای حفظ و احیای منابع طبیعی" بتوانیم در این عزم ملی و منطقه ای برای توسعه فضای سبز که به حیات انسان مرتبط است شرکت کنیم.
 
آخرین خبرها