برگزاری کارگاه آموزشی اطفا حریق در روستاهای بخش باغبهادران شهرستان لنجان


در سه ماهه اول سال جاری چندین بار مراتع و جنگلهای دست کاشت شهرستان لنجان  طمعه حریق شد که سطح وسیعی از پوشش گیاهی در آتش سوخت.
هرچند همیشه در این گونه موارد، علت بروز حادثه مشخص نمی­ شود، اما عامل انسانی می ­تواند در حفاظت و جلوگیری از آتش سوزی مراتع و جنگلها نقش مهمی ایفا کند.
در این راستا برگزاری کارگاه­های آموزشی با هدف اطفاء حریق می­ تواند بسیار کارساز باشد.

در بخش باغبهادران  شهرستان لنجان با گردهمایی دهیاران ،شوراهای اسلامی، و بهره برداران روستا های لایبید، حاجت آقا، قلعه آقا، کلیشادرخ و رکن آباد  با حضور کارشناسان اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با موضوعیت اطفاء حریق در جنگلها و مراتع در محل مسجد روستای رکن آباد برگزار شد.
روح الله کاظمی معاون اداره منابع طبیعی لنجان، منابع طبیعی را یکی از نعمت های با ارزش  و مهم خداوند عنوان کرد
.
وی گفت:  منابع طبیعی جزء بهترین شاخص های توسعه هر کشور می باشد و باید برای حفظ آن تمام تلاش و توان خود را به کار ببریم .
کاظمی افزود: مهمترین دشمن منابع طبیعی در درجه اول آتش سوزی است که تاثیرات منفی و زیان باری همچون فرسایش خاک و کاهش آبهای زیر زمینی و آلودگی هوا را به بار می آورد .
وی گفت: منابع طبیعی متعلق به شخص یا گروهی نیست و تمام مردم صاحبان آن هستند از این رو همه موظف به نگهداری از آن هستند.
وی خطاب به  دهیاران، شوراها بیان داشت: شما بازوان اصلی منابع طبیعی در اطفاء حریق، اراضی و مراتع می باشد.
کاظمی علل وعوامل مهم حریق درمراتع را عنوان کرد وهمچنین راه های  پیشگیری از حریق را بیان نمود ودر پایان نیز با همکاری دهیاری وشوراهای محل اقدام به ایجاد اکیپ های اطفا حریق محلی  شد

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری


 
آخرین خبرها